skip to Main Content
Benden Duymuş Olma Da… (Azra Çıtıpıtı)

Benden Duymuş Olma da… (Azra Çıtıpıtı)

Kafası atan buyursun gelsin. Midesinde kelebekler uçuşan da gelsin. Şununla, bununla tartıştığı için morali bozuk olan da gelsin. Güne sebepsiz sırıtarak uyananlar, hadi onlar da gelsin. “Ay bugün çok çığlık atasım var!” diyenler, yarın nasıl uyanacağını düşünenler, özleyenler, özlemeyenler, can sıkıntısından selfie çekenler… Bu kitap hepinize gelsin!
Benden Duymuş Olma da… (Azra Çıtıpıtı)

Kitaptan Alıntılar

Adım Azra. Ama arkadaşlarım bana kısaca “deli misin sen kızım!” derler.
...
Dünyaya bir daha gelsem, adam toplayıp gelirdim!
...
Dersler, hocalar, sınavlar, sıkıcı törenler, sözlüler, sabahın köründe uyanmalar hariç okulumu çok seviyorum.
...
Meraklı gözler arasında arkalara doğru ilerlerken kendimi bir bilim kurgu filminde hissettim. Belki de tüm dünyaya bulaşmış bir virüs vardı ve tek normal insan bendim artık. Dünyayı kurtaracak tek kişiydim! Yönetmeni kimdi acaba bu filmin? Sonunda esas kız ölüyor muydu? Esas oğlan yakışıklı mıydı? Amerika helak oluyor muydu? Uzaylılar yurdu basıyor muydu? Issız acun kalıyor muydu? Felek öcün alıyor muydu?
...
Benim içsesim de, dışsesim kadar karışık. Her kafadan bir ses çıkıyor. Halbuki net olmalı içses dediğin.
...
Kaşlarım kalınlığıyla ve karalığıyla göz doldurmasının yanı sıra, yüzümün sağ ve sol tarafı arasında köprü görevi görüyor. İki tarafın dostluğu, birlik beraberliği ve tüm ticari geçişler bu köprü sayesinde mümkün oluyor.
...
Bir kız neden bıyıklarıyla barışık olsun ki? Biz bıyıklarımla dünya ahiret birbirimizin düşmanıyız. Bıyık dediğin İbrahim Tatlıses’e yakışır.
...
Bu zamanda genç kız olacağına astronot ol daha iyi. Hiç değilse bir uzay havası alırsın.
...
Bazıları aşksız yaşanmayacağını söyler. Ama bence oksijen daha önemli.
...
Cindrella, bir çift yeni ayakkabının hayatımızı ne denli değiştirebileceğinin kanıtıdır.
...
Liseliyim ben. En büyük düşmanım monotonluk. Anlıyor musunuz sayın yetkililer? Rica etsem zaten tek tip yaşadığımız hayatımızı zorlaştırmak yerine kolaylaştırır mısınız?
...
Neden şeker pembesi yani? Rüküşlükte zirve yarışmasında mıyız? Niçin sadelikten yana olamıyoruz? Neyim ben, lolipop mu?
...
“Okuldan kaçmak” mevzusu üzerine her liselinin söyleyeceği bir sözü, anlatacağı bir anısı ve hatta çıkarıp gösterebileceği bir sabıka kaydı vardır. Bu aktivite arkadaş grubunun iyice kaynaşmasını sağlar. Kaçtıktan sonra gidilecek yer önemli değildir. Hatta gidilecek yer üzerine hiç konuşulmamıştır. Kaçmak istemenin bir amacı bile yoktur çoğunlukla. Önemli olan bunu başarmaktır. Gerisi zaten saadet zinciri…
...
Çok hamaratımdır. Acayip kafa ütülerim.
...
Asgari ücret gibiyim. Kimse benimle geçinemiyor.
...
Biliyor musun, aşkın gözü kör falan değil. Aşk bildiğin geri zekâlı!
...
Anne terliğinin tadı güzeldi tabii. Hedefi on ikiden vurmasının yanı sıra, insanı derin düşüncelere daldırma gücü de var.
...
Okulda üç şey öğrendim: Telefon ekranına bakmadan mesaj yazmayı.... Gözlerin açıkken de uyumayı.... Sınav esnasında takım çalışması yapmayı.
...
Hayallerimin peşinden koşarak ayda tam dört kilo verdim.
...
Tamam, hayatımız ciddi ölçüde kolaylaştı. İyi ama hayatımız ciddi ölçüde kolaylaşırken aynı ölçüde nasıl bu kadar zorlaşabiliyor?
...
Ancak bir kadavra hiçbir şeyi merak etmez.
...
Yaşamalıyım! Çünkü hikâyenin sonunu merak ediyorum.
...
Dertlerinin yüzüne gül, çünkü sen güldükçe onlar küçülür.

Satış Noktaları

Back To Top