skip to Main Content
Beni Yalnız Sen Anlarsın

Beni Yalnız Sen Anlarsın

Yaban meyveleri tadında öyküler… Severek okuyacaksın. Sıradan gibi görünen insanların zengin iç dünyaları, hayatın anlamlı ayrıntıları şaşırtacak seni… Sarsılacaksın, gülümseyeceksin okurken, gözlerin dolacak belki de… Hayata bakışın asla eskisi gibi olmayacak bu kitabı okuduktan sonra… Daha bilge, daha duyarlı, daha mutlu olacaksın… Bu kitabı herkes okuyabilir ama herkes anlayamaz… Belki de onu yalnız sen anlayacaksın.

Beni Yalnız Sen Anlarsın

Kitaptan Alıntılar

- Bir haksızlığa uğradı mı yanıma gelir, boynunu büker, susar, gözlerime bakardı. O bakışları ömrümce unutamadım, unutmak da istemiyorum. O bakışları içimde yaşattığım sürece insan kaldığımı düşünmüşümdür. O acıyla düşünen gözleri gördüm mü kalbimin kanadığını sanırdım.
- Ben acıyı yaşıyorum, herkesin derdi benim kuş yüreğimde.
- Masalsı bir dünyaya adım atmış gibiydim.
- Her gün baklava börek yiyen kodamanlar bizim kadar lezzet alamazlar. İyice acıkmış insana kuru ekmek kebaptan daha lezzetli gelir.
- Fakat biz yine de umutluyduk işte. ‘İmkânsız’ kelimesi henüz girmemişti lügatimize. “Mühim olan tutkuyla istemektir, gerisi nasılsa gelir” diye düşünüyorduk.
- Sinema dış dünyaya açılan yegâne kapım oldu.
- Mecrasını arayan bir sel gibiydik her birimiz.
- Define muhabbetini severdim. İçinde fantastik hikâyeler olurdu çünkü. Hayal atımı kamçılıyor, beni fena halde heyecanlandırıyordu bu hikâyeler.
- Bir maydanoz tohumu asla bir çınar ağacını çıkaramaz içinden.
- Anladım ki, Allah her yerde. Ve de kulunu sahipsiz bırakmıyor...
- Pişman olursun fakat bir yandan da bilirsin ki, hayatın ‘geriye al’ tuşu yoktur.
- Hayal kurmak öyle mi bilmem ama dinlemek önemli bir meziyet bence. Baksana, konuşan çok, dinleyen yok.
- Allah kimine hesapsız mal verir, kimine akıllı evlat. Kimine makam verir, kimine ilim. Hepsini herkese vermez. Bunda da nice hikmetler vardır. Mal verdiklerinden de kimine hayır hasenat nasip eder, kimine etmez. Zira sadece kendisine malum bir liyakate göre hükmeder. Bir zengin tipi vardır, servetiyle hayırlı işler yapar, fani malına beka kazandırır. Bir zengin tipi de vardır ki, hayırdan yana nasipsizdir. Didinir, çırpınır, para biriktirir, sonra da hepsini ebleh, ahmak, bön oğluna bırakır. Kendisi kabirde, mahşerde, ahirette malının, parasının, alışverişinin hesabını verirken, ebleh oğlu miras kalan parayı har vurup harman savurur. Dünya hali işte, herkes imtihanını yaşıyor.

Satış Noktaları

Kitap Hakkında Haberler

Back To Top