skip to Main Content
Bu Aşk Burada Bitmez

Bu Aşk Burada Bitmez

“Kimsesiz yollarda gözledim seni. Hiç kimseye demedim. Sessizce bekledim. Gün doğarken bir serçe uçururdum gönlümden, neredesin, hangi dağda, hangi yolda bilmeden… Neredesin? Kaç zaman oldu? Hep seni bekledim. İlle de sen. Sadece sen… Duyduğum her silah sesi ya sanaydı ya da senden. Kalbi tetik durmak nedir bilir misin? Bir an değil. Bir gün değil… Her sabah yılankavi yolların sonundaki vadiden yukarıya, dağlara bakarım. Her akşam dağ gölgeleri küçük ilçemize vurduğu vakit, dağımızı anarım. Çay sensiz acı. Gün sensiz ıssız. Yol önümde açık ama menzilin yönü kayıp. O sebepten, ben kimsesiz yollarda gözledim seni. Sessizce bekledim. Diledim…”

***

Karadeniz’in siyah sularında bir gece vakti, siyahlı bir balık adam, az önce tekneden düşen genç bir kızı suyun üstünde tutmaya çalışıyordu.

O an ellerinde tuttuğu şeyin aynı zamanda kaderi olduğunu nereden bilebilirdi?

Birden dikkat kesildi, o an tekneyi havaya uçuran şiddetli bir patlamanın etkisiyle daha da kabaran fırtına dalgalarından korunmaya çalıştı.

Onların aşk şarkısı da, Karadeniz’in suları gibi dalgalı ve hırçın mı olacaktı böyle?

Bu gizemli adamın kumral yüzü alevlerin ışığıyla kızıllaşırken genç kızı denizin dalgaları arasından kurtarıp ülkesinden uzaklara, çok uzak topraklara götürdü…

Bu Aşk Burada Bitmez

Kitaptan Alıntılar

Tüm ruhumla bildim ki, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, dünya o kısacık anda birkaç kez daha fazla döndü, mevsimler değişti, ruh iklimime artık ilkyazın geldiği ve mutluluk ve huzur ve bir bütün olmak ve şu kısacık hayattaki eşimi; kaybettiğimi sandığım kalp, ruh ve beden eşimi buldum.
...
O sakin kır yolunda, dilemeğe kıyamadığım arzum gerçekleşiyor, şükür, Hasan'ımla ben birlikte yürüyoruz. Konuşmuyor, hiç konuşmuyor. Benim başım yere eğilmiş ona karşı, tek söz etmeden onu terk ettim, şimdi ne diyebilirim? Kırgın bana, biliyorum, ama gene de gelmiş.

Satış Noktaları

Back To Top