skip to Main Content
Hayalçelen (Sert Kapak)

Hayalçelen (Sert Kapak)

Uzun süren bir yolculuğun ardından, asıl ulaşmak istediği yere, Sermina Kenti’ne ulaşan Seyyah Asaf, burada çevresine toplanan halka seyahatleri boyunca başından geçen serüvenleri anlatmaya başlar.

Yaşadığı esrarengiz bir olaydan ve büyük bir hazineden de bahseder. Bunun üzerine şehirde kol gezen haydutlarla başı derde girer ve bir gece tuhaf bir olay yaşanır. Bu esnada gizemli bir adamla tanışır.

Ancak bir süre sonra olayların seyri değişecektir. Artık düşlerle gerçekler, oğrularla yalanlar iç içe geçmeye başlar.

Aslında Seyyah da büyük bir sır saklamaktadır. Ve aklıyla vicdanını birbirne düşüren bu sır belki de onun sonu olacaktır.

Geçmişten günümüze kadar gelen yaşanmışlıklar, serüvenler ve menkıbelerin iç içe geçtiği romanda, saklanan sırlar gün yüzüne çıktıkça olayın geçtiği şehir kocaman bir hayal alemine dönüşüverir.

Bir şehzade, iki padişah ve şehirde kol gezen haydutlar… Uyanınca ölenler ve ölünce uyananlar… Bir seyyah, bir çocuk, bir kadın, bir hayal…

Bu romanda herkesin ‘kalbinde saklı kaldığı bir yer’ var…

Hayalçelen (Sert Kapak)

Kitaptan Alıntılar

Ben bir düş mü gördüm? Yoksa düşün bizzat kendisi miyim? Eğer öyleyse bu düşü gören kim?
**
Hayatımın bir noktasında, farkında olmayarak daldığım bir uykudaymışım, bunu fark edeli çok olmuş fakat uyanmak için ne yapmam gerektiğini bilmiyor muşum da, bir rüya kâinatının boşluğunda oradan oraya uçup duruyormuşum sanki…

Satış Noktaları

Back To Top