skip to Main Content
Hayalet Tren (Sert Kapak)

Hayalet Tren (Sert Kapak)

Acı verdiği hâlde bırakılmayan alışkanlıklar vardır ve yaşam, bunların en çok bağımlılık yapan türüdür.

Mevzu bahis benim hayatım olunca söze böyle başlamak hiç de abes olmasa gerek.

İyi bir üniversiteden mezun olmuş, yurt dışında eğitim almış, iyi bir işe girmiştim. Güzel bir hayatım ve sevdiğim kızla evlilik hayallerim vardı…

Sonra bum! Hepsi birden elimden kayıp gitti. Çünkü bipolar bozukluk dedikleri psikolojik hastalık, hayatımı bir anda alt üst etmişti. Artık birçokları için bir deliydim…

Ama hayat her daim karın ağrısı değildir, kimi zaman insana anaç duygularla yaklaştığı da oluyor.

O güne kadar kötüye dair ne varsa yüklenip kapıma getiren kader, bu durumdan sıkılmış olsa gerek ki, o gün ilk defa aksini yaptı.

Yağmurlu bir kış günüydü. Yerdeki karton yığınlarının arasında bir tren bileti bulmuştum. Üzerine kabartmalı harflerle bugünün tarihi yazılıydı. Ve işte her şey, o esrarengiz biletle başladı.

Gecenin karanlığında deli bir hızla yol alan hayalet bir trende beni çok gizemli olaylar ve olağanüstü maceralar bekliyordu.

Hayalet Tren (Sert Kapak)

Kitaptan Alıntılar

Yaşanmışlıkları zihnimizden çıkarıp atmak zordur. Zira yüzsüzdürler ve istenmediklerini bilseler de peşimizden gelirler. En çok can yakanlarının üzerini, her gün yeni bir anıyla örteriz. Öyle ki dev hatıra yığınları altında kalsalar bile nefes alıp vermeye devam ederler.
...
Hayatın yükü düştükçe omzuna, daha da sevinmelisin. ey insan! Zira ne kadar aşağı eğilirsen o kadar yukarı zıplarsın.
...
Kalbin ne kadar umut pompalasa da, hayatın lüks restoranlarda geçmeyecek. Ekmek arasında hep acı gerçekleri tüketeceksin. Belki kendine harika bir ayakkabı satın alırsın ancak kaldırımlar hep yamalı olacak. Güneş, varlıklılar üzerine doğacak, sen ayla yetineceksin. Özendiğin süper kahramanlar hayat kurtarırken sen yaşlanacaksın. Birileri yine de sana, ‘üzülme Üzülme hayat sürprizlerle dolu,’ diyecek. Lakin hayatının en büyük sürprizi, aldığın sürpriz yumurtanın boş çıkması kadar olacak.

Satış Noktaları

Back To Top
Close search
Ara