skip to Main Content
İsmi Her Neyse (Sert Kapak)

İsmi Her Neyse (Sert Kapak)

Bir kitapta ne olsun istersin? Aşk, entrika, düşmanlık, vampirler, kurt adamlar, ejderhalar… Arada sinirinden burnundan alevler çıkaran Zeynep’i ejderhadan saymazsak kabul ediyoruz, bunların hepsi bu kitapta yok. Ama lise depresyonu, üniversite sınavının dayanılmaz sıkıntısı, üst kattaki komşunun “İsmi Her Neyse” yakışıklı oğlu, beceremese de teknolojiyi kullanmakta ısrar eden anne babalar, Justin Bieber hayranı kızlar, seni bir türlü anlamayan dünya var. Yani sen varsın, en yakın arkadaşın var, inanmazsın seninle sürekli dalga geçen uyuz çocuk bile var.

Bir çift ayakkabının hayatı ne denli değiştirebileceğinin kanıtı, sizin için de Cindirella’ysa; hoş geldiniz, doğru yerdesiniz.

İsmi Her Neyse (Sert Kapak)

Kitaptan Alıntılar

‘’Kısa zaman önceydi. İnsan hayatının en karmaşık dönemlerinden biri olan liseye henüz başlamıştım. Ergendim. İtilip kakılıyor, içinden çıkılamaz vaziyetlere girip, kendimi kurtarmak için elimden geleni yapıyordum. Hayat zordu. Ben de Kakılmış’tan halliceydim.
İnsanlar beni anlamak istemiyordu. Aslına bakarsan ben de onları anlamıyordum. Onlar beni özgür bıraktıklarını, anladıklarını iddia ediyor, bense hayatımın her alanına müdahale edildiğini düşünüyordum. Babamın seyrettiği belgesellerdeki ceylanlara benzetiyordum kendimi. Ben olağanca gücümle koşarken, ergen düşmanları beni kovalıyordu. Küçük sıyrıklar alsam da her defasında başarıyordum kurtulmayı.
Hiç hoşlanmadığım halde üzerime titreniyordu. ‘Biz senin iyiliğin için konuşuyoruz!’ gibi lakırtılar havada uçuşsa da, kendimi Testere’nin banyosunda hissediyordum. İzin almadan hiçbir şey yapamıyorken, izin almanın imkânsız olduğu bir dünyada iyiliğimin istendiğine inanmam bekleniyordu.
En çok da kim olduğumu merak ediyordum ya da kim olacağımı.

Satış Noktaları

Back To Top