skip to Main Content
Nasıl Fenomen Oldum? (Acayip İşler Takımı)

Nasıl Fenomen Oldum? (Acayip İşler Takımı)

Efe ve arkadaşlarının fenomen olmak için çıktıkları yolda başlarına gelenler, tavuk dürümün arasına konmuş tavuğun başına gelmedi!

Efe’nin sosyal medyada yaptığı duygusal paylaşımlar bazı arkadaşlarının “arabeskin kralı” diye alay etmesine, ailesinin ise çileden çıkmasına sebep olur. Ve Efe’ye sosyal medya yasaklanır. Fakat bu yasak öyle bir projeyle delinir ki kimse gıkını bile çıkaramaz.

Efe ve arkadaşları bir anda birçok kişi tarafından tanınmaya başlar ama bu şöhret hiç de hayalini kurdukları şöhrete benzememektedir. İyi niyetlerle giriştikleri sosyal deney Efe ve arkadaşlarının hayatını bir süreliğine kabusa çevirir. Siber zorbalığın karanlık yüzünü görerek büyük bir ders alan ekip, bir öğretmenlerinin yardımıyla yeni bir senaryo yazarak bu durumdan kurtulurlar.

Bu arada nefes nefese bir macera yaşanır, arkadaşlık ilişkileri güçlenir, göz yaşları dökülür, kahkahalar atılır ve sonunda kazanan yine iyi niyet olur.

Hayretle başlayıp heyecanla devam eden ve sonunda mutluluk olan bir kitap okumaya hazırlan. Çünkü bu macera kaçmaz!

Nasıl Fenomen Oldum? (Acayip İşler Takımı)

Kitaptan Alıntılar

İçimde büyük bir pişmanlık hissettim. Ama maalesef internet anayasasında pişmanlık affı yer almıyordu.
...
Söyleme kablosuzun şifresini komşuna, o da söyler komşusunun komşusuna.
...
Klavye işler, el övünür.
...
Kotasız kul olmaz.
...
Eğer insanların iyiliği için bir şeyler yaparsanız, başınıza kötü bir olay geldiğinde yıkılmazsınız. Ama kötü işler yaparken ufacık bir darbe sizi yerle bir eder.
...
İnternet öyle bir dünyaydı ki canı istediğinde hiç hak etmediği halde insanlara kötü adam kostümünü giydiriyor, keyfi gelince de muhteşem bir başarı hikâyesinin başrolüne terfi ettiriyordu.
...
Normal hayatta insanlara saygılı olan kişilerin, internetin loş ortamından faydalanarak korkunç canavarlara dönüşmesi akıl almazdı.
...
Yazdığınız her kötü cümlenin, muhatabın ruh dünyasını yaralayan zehirli bir ok olduğunu lütfen unutmayın!
...
Siz salonda televizyon seyrederken çocuğunuz odasında yüzlerce, belki binlerce kişiden dayak yiyor olabilir. Ortada kan ve gürültü olmadığı için belki bir şey anlayamazsınız. Siber zorbalığın ne kadar sinsi bir illet olduğunu, ancak düşünmek bile istemeyeceğiniz kötü sonuçları yaşayınca anlarsınız.
...
Sosyal medyada ne olacağını öngörmek mümkün değil. Felaket sandığınız şeyler büyük fırsatlar sunabiliyor. Veya fırsat sandıklarınız sizi batırabiliyor.
...
En iyi nasihat, iyi örnek olmaktır.

Satış Noktaları

Back To Top