skip to Main Content
Seni Seven Biri Var

Seni Seven Biri Var

“Bir yolcu gibi hissediyorum kendimi. Durdurulması imkansız bir yolculuk. Neler çıkacak karşıma, bilmek istiyorum…Bedenden ayrı bir tarafım varsa o nereye gidecek? Bir diriliş söz konusuysa bu nasıl olacak? Bunların akla uygun bir açıklaması var mı?

Bak ne geldi aklıma… Yeryüzünde binlerce yıldır insanlar var. Milyarlarcası ölüp gittiler. Şimdikiler de ölecekler. Bu insanların kemikleri bile toz olup savruldu. Kimini bakteriler çürüttü, kimi yandı kül oldu.Bu kadar insan nasıl dirilecek? Nasıl yeniden insan olacaklar? Bütün bedenlerin yeniden yaratılması, bu bedenlerle ruhların buluşturulması, sonra hepsinin mahşer meydanında toplanması! Hakikaten büyük olaylar! Kimi insanlar kabul etmekte zorlanıyor, akıldan uzak görüyorlar.

Kabirdeyim. Kıyamet koptu. Dünya harap oldu. Bütün insanlar öldü. Ya sonra? Nasıl olacak diriliş? Neler bekliyor beni, bizi? Bu konuları bana ayrıntılı biçimde anlatmanı istiyorum. Sıkılır diye düşünme. Sıkılmam.”

Seni Seven Biri Var

Kitaptan Alıntılar

Yabancılaşma… Evet, beni iyi tanımlıyor bu kavram. Kalabalıklarda yalnızım. En zor yalnızlık bu olmalı. Sence de böyle değil mi?
...
Kavramlar tanımlanmadan yapılan tartışmalar havada kalmaya mahkûmdur.
...
Her eser ustasını gösterir. Bir kitap nasıl yazarı hakkında kesin bir kanıtsa, şu kâinat kitabı da bütün kelimeleriyle sanatkârının kanıtıdır.
...
Bir gece vakti aynaya bak ve sor: Ben kimim, niçin yaşıyorum, nereye gidiyorum?
...
Bilirsin, eser ustasız olamaz. Bir iz varsa, elbette bir de iz bırakan vardır. Bir yerde ateş olduğunu anlamak için ille orada olman gerekmez. Dumanını görünce anlarsın ki, bir ateş var.
...
Hayat sınavının ne tekrarı vardır ne de bütünlemesi.
...
Bir insan yaratılış amacını bilemeden, kendisini yaratan birinin olup olmadığını anlamadan nasıl yemek yer, nasıl uyur? Bunları düşünmeden, sorgulamadan, gerçekleri bilmeden, bulmadan nasıl insan olunabilir ki…
...
Suallerle yürümeyen cevaplara varamaz!
...
Huzur bulmak istiyorsan, hayatını sadeleştir.
...
Kurtuluş, farkında olmakla başlar. Kurtulmak istemeyen, kurtulamaz.
...
İman akıldan ziyade kalbe bakar. İnanmak istemeyen inandırılamaz.
...
Dünya sayfalarına devamlı yazılar yazılıyor. Kendini tanıttırmak isteyen bir ‘kelam ve kalem sahibi’ni tarif için görünüp kayboluyorlar.
...
Bir varmış bir yokmuş olmadan evvel uyan!
...
İlham, siperinde avını bekleyen bir avcı gibi hazır olana gelir. Bir fiili duanın, bir güçlü duanın, bir güçlü niyetin, bir ciddi gayretin meyvesidir.
...
Gençlik imkânlar hazinesidir. Zamanla arzular, emeller, ümitler, beklentiler ayıklanır, geriye yalnızca gerçekler kalır.
...
Yetenek emanettir, hakkını vermezsen hesabını verirsin.
...
Hayatı bir kadavra olarak sürdürmek istemiyorsan; ruhunu, inancını, duygularını, düşüncelerini yenile!
...
Hayatı hakkını vererek yaşamak da bir sanat. Küçük şeylerden mutluluk üretmek bu sanatın meyvelerinden.
...
Hayalini bile kendi keyfine bırakma!
...
Kâinat bir kitap ve her varlık da manalı birer kelime. Bakmasını, görmesini, okumasını bilene ilahi sırlar anlatıyor!
...
Bir tek söz bazen bizi yücelerin en yücesine çıkarır, bazen de aşağıların en aşağısına düşürür.
...
Fikirler sessiz yaz akşamlarında ürperir. O serin gecelerde coşar duygular. Gökyüzünün şiirli parıltısında gönülleri dalgalandıran bir fırtına tesiri vardır.
...
Kendimize bile sahip değiliz. Günlerimiz güz yaprakları gibi dökülüyor. Sırlar ülkesinde rüyamızı yaşıyoruz. Dünyadan alınan dünyaya verilene dek sürecek bu rüya.
...
Ruh ebediyet önünde silkinip de uyandığı zaman rüyalar bitecek, düğümler çözülecek, kapılar açılacak!
...
Karmaşa bunalım sebebidir. Fazlalık yüktür. Zorunlu olmayanı ele gitsin…
...
Tercihlerimiz, düşüncelerimiz, yapıp ettiklerimizle kendimizi inşa ediyor, kendi kişilik binamızı kuruyoruz. Bizi biz yapan da budur. Ben sorguladıkça var oluyorum.
...
İnsan ne aradığını biliyor ve nerede arayacağını da biliyorsa niçin rahatsız olsun? İlimden, tahkikten, tefekkürden kim usanası…
...
Etrafını saran bütün varlıklar birer lütuf. Her ağaç, her kuş, her bulut, her insan… Gökyüzü, yıldızlar, ay, güneş ve daha niceleri. Düşün ki, aldığın her nefes bir nimet.
...
Birey olmanın, özgür olmanın, aydın olmanın birer bedeli var ama bu bedeli ödemek istemiyorlar. Hâlbuki özgür birey olmak zordur, yürek ister, emek ister. Bir bedel ödeyeceksin.
...
Gerçek insan, omzundaki büyük emanetin şuurunda olan insandır. Hakiki imandır insanı özgür kılan. Rabbine kul olan başkasına kulluk etmez.
...
Hür insan, özgür birey, “ben kimim?” diye soran, “ben” mefhumunun manasını bilmek isteyendir.
...
Kendin yürekten inanmıyorsan, başkalarını inandıramazsın.
...
“Yapabilirim” diye yola çıkıyor, sonra “yapamıyorum” safhasından geçiyor, nihayet “yapamam” noktasında karar kılıyorsun. Yapma! Bazen güzel en güzelden daha güzeldir. En güzel için güzeli kenara atma!
...
Hep tırtıl olarak mı kalacaksın? Hep yerde mi sürüneceksin bir böcek gibi? Ne zaman kanatlanacak ve uçacaksın? İmkânsız mı? Çok mu geç? Hayır, sen de bir kelebek olabilirsin!

Satış Noktaları

Kitap Hakkında Haberler

Back To Top