skip to Main Content
A
B
D
E
F
İ
J
K
M
N
O
Ö
P
S
Y
 • Adem Dönmez
  Yıldız Teknik Üniversitesi’nde kimya mühendisliği okudu ama “cümle mühendisi” oldu. Çeşitli dergilerde hikâyeleri yayınlandı, yayın kurullarında bulundu. Gazetelerin kitap ekleri için tanıtım yazıları hazırladı. Tam bir gezgin olarak karayolu ile gerçekleştirdiği İran, Pakistan, Hindistan ve Nepal yolculuğu seksen gün sürdü. İlk kitabı 2010 yılında yayınlandı. 2011 yılında “Kahramanım Olur musun?” isimli kitabı ulusal bir roman yarışmasında ikincilik ödülü aldı. İstanbul Başakşehir’de “İdeal Gençlik Merkezi” projesini hazırladı ve hayata geçirdi. Gençlere “Yaşam Becerileri” eğitimleri verdi. 2015-2017 arasında İBB Kültür etkinlikleri kapsamında gençlerle yazarlık ve kurgu atölyeleri yaptı. 2015 yılı başında, toplumsal ilişkilerimizi ve duygularımızı farklı bir üslupla ele aldığı, “Ver Bana Düşlerimi” isimli romanı yayınlandı. MÜSİAD’da, Kültür ve Yayın Yöneticisi olarak çalıştı. Çerçeve Dergisi ve erdemlihayat.com internet sitesinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. 2015 yılında MÜSİAD Kurumsal tarihini anlatan “25 Yılın Hikâyesi” isimli kitabı yazdı. 2017 yılı itibariyle DEİK-Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunda çalışmaya başladı. Daha yapacak çok işi var. Elif’in eşi, Zeynep Reyyan ve Civanmert’in babası… Halen İstanbul’da yaşıyor, yazıyor, okuyor, düşünüyor, düşlüyor ve geziyor. Ama yavaşça…
 • Asena Meriç
  1985, İzmir doğumlu. Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun. Aynı üniversitenin İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Özel bir kolejde İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. 2010 yılından bu yana yayıncılık alanında editörlük ve metin yazarlığı yapıyor. Evli, Bursa'da yaşıyor.
 • Bekir Sert
  1985 yılında Konya Beyşehir’de doğdu. Selçuk Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Üniversiteden mezun olduktan sonra Niğde’de ve Şanlıurfa’da dört yıl öğretmenlik yaptı. Canı gibi sevdiği öğrencileri oldu. Birbirinden güzel dostluklar kurdu, hayat hikâyeleri dinledi. İlk kitaplarını fantastik roman üçlemesi olarak yazdı. Kitapları genç okurlar tarafından beğenildi ve tavsiye edildi. 2010 yılında evlendi. Eşiyle birlikte Norveç’te yaşıyor ve yeni romanı üzerinde çalışıyor.
 • Betül Özlü
  Mayıs ayının ılık bir gününde, Karadenizli doktor bir baba ve Üsküplü bir annenin ikinci çocuğu olarak 1998 yılında Erzurum'da doğdu. Sıcak bir aile ortamında yetişti. Üniversiteye kadar tüm eğitim hayatını Bursa'da geçirdi. Daha sonra Hukuk fakültesini kazanarak İstanbul'a geldi. Halihazırda iyi bir hukukçu olabilmek için fakültede çabalıyor. Ve dua olması niyetiyle hayaller kurup bunları yazıya döküyor. "Kelebeği Yakala" yazarın yayınlanmış ilk kitabıdır.
 • Bilge Göksu
  1977 doğumlu. Mühendislik eğitimi aldı, ama üniversite yıllarında edebiyata sevdalandı. Bu nedenle, mezun olduktan sonra yayıncılığa yöneldi. Arkadaşlarıyla bir edebiyat dergisi çıkarmaya başladı. Uzun yıllar derginin editörlüğünü yaptı. Bir yayınevi kurdu, şiir ve hikâye kitapları yayımladı. Yazıları çeşitli gazete ve dergilerde yayımlandı. Radyo ve televizyon programları hazırladı, kitap projeleri çalıştı. İstanbul’da yaşıyor, okumaya, öğrenmeye, yazmaya devam ediyor…
 • Buşra Nebati
  1988 yılında İstanbul’da somurtkan insanlara tepki olarak doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. Hiçbir dergi veya gazetede yazıları yayınlanmadı. Bütün hayatını odasında günlüğüne yazı yazarak geçirdi. Sonunda internette yazmaya karar verip, yayıncıların dikkatini çekmeyi başardı. Şimdilerde herkesin çok seveceği bir kitabın yazarı olmayı hayal ediyor.
 • Deniz Dinçer
  İstanbul'da doğdu. Avusturya Lisesi'nin ardından Marmara Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı eğitimi aldı. Almanca ve İngilizceden pek çok eseri Türkçeye çevirdi. Çevirmenliğinin yanı sıra çeşitli dergilerde bilimsel ve sosyal konularda makaleler yazmakta ve İstanbul'da yaşamaktadır.
 • EvelynElsaesser Valarino
  İsviçreli. Yazar. Cenevre Üniversitesi’nde öğretim görevlisi. Ölüm deneyimini bizzat yaşamış olan insanlar üzerine yaptığı çalışmalarını yirmi yıldır sürdürmektedir. Daha önceki kitaplarıyla ve çok sayıdaki konferansıyla, bu alanda Avrupa’nın önde gelen uzmanlarından biri olmuştur.
 • Fatih Onaydın
  1987 Eskişehir doğumlu. Lise yıllarında Demir Spor bünyesinde sırıkla yüksek atlama dalında başarılar ve madalyalar kazandığı bir sırada bir sakatlık geçirince hayatla ilgili bütün planları değişti. Tam da bu evrede içindeki ‘yazar’ı keşfetti. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümüne girdi. Bazı yerel ve ulusal dergilerde öykü ve şiirleri yayınlandı. Türkiye Bilişim Derneği’nin düzenlediği bilimkurgu öykü yarışmasında üçüncülük ödülü aldı. Şuan Dumlupınar Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde yüksek lisans yapmakta ve bir grafik firmasında çalışmaktadır. Bu kitap dışında yazımını tamamladığı bir romanı ve öyküleri bulunmaktadır.
 • Fulya Taşçeviren

   

  Konya doğumlu. Ayakta durmaya başladıktan hemen sonra kendi etrafında dönmeye çalışması, doğum yeri nedeniyle önceleri “Mevlana torunu” olmasına bağlansa da yıllar sonra fazla düşünmesi ve felsefe bölümünü seçmesiyle bu algılama “Dönerken kafasını bir yere mi çarptı acaba?”şekline dönüştü. Üniversitedeyken ünlü bilim adamlarının resimlerinin altında gördüğü “Onların da zamanları seninki gibi yirmi dört saatti.” yazısından çok etkilendi. Daha sonra bu yazı, çevresindeki kişiler tarafından “Onların da zamanları seninki gibi yirmi dört saatti, ama öldüler.” şeklinde yorumlanınca insanların algılarında meydana getirdiği kalıcı izlerden korktu, fakat anlaşılmaktan ümidini kesmemiş olacak ki öğretmen oldu. Anlatıp anlaşıldığı, sevip sevildiği, eğlenip eğlendirdiği bu mesleği çok sevdi. Yaşadıklarını yazdı, yazdıklarını yaşadı, Carpe Diem’le tanıştı. Verdiği psikoloji derslerinin,  öğrencilerinin, öğrenci velilerinin ve yayınevinin yönlendirmesiyle bu kitabı hazırladı.

   

 • İsmail Fatih Ceylan
  Tavşanlı’da dünyaya geldi. Ortaokul ve lise yıllarında şiir, hikâye ve roman çalışmalarına başladı. İlk yazıları o yıllarda değişik gazete ve dergilerde yayımlandı.Ulusal gazetelerde köşe ve metin yazarlığı yaptı., Film ve dizi senaryoları yazdı. Romanları tefrika edildi. Otuzu aşkın kitabı yayınlandı. Yayınevlerinde editör ve yönetici pozisyonlarında çalıştı. Halen kitap editörlüğünü sürdürmektedir.
 • Jan Luc Luciani
  1960 Marsilya doğumlu. Dünyanın pek çok yerini gezdi. Fransa’ya döndüğünde eğitimine devam etti ve özel eğitim uzmanı olarak çalıştı. Ragge müziğe özel bir ilgisi var. Radyo programları sundu. Le Matin de Paris gazetesinde yazıları yayımlanıyor. 1984’te öğretmen olarak çalışmaya başladı. Genç okurlar için macera ve polisiye türünde kitaplar yazıyor. Luciani, polisiye türünü insani erdemler ve edebi bir yaklaşımla harmanlayabilen bir “öğretmen-yazar”.
 • Jean Luc Luciani
  1960 Marsilya doğumlu. Dünyanın pek çok yerini gezdi. Fransa’ya döndüğünde eğitimine devam etti ve özel eğitim uzmanı olarak çalıştı. Ragge müziğe özel bir ilgisi var. Radyo programları sundu. Le Matin de Paris gazetesinde yazıları yayımlanıyor. 1984’te öğretmen olarak çalışmaya başladı. Genç okurlar için macera ve polisiye türünde kitaplar yazıyor. Luciani, polisiye türünü insani erdemler ve edebi bir yaklaşımla harmanlayabilen bir öğretmen-yazar.
 • Kayahan Demir
  1988 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik ve çift anadal olarak Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümlerinden mezun oldu. Yanı sıra Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde de okudu. Lise yıllarına dayanan yazın hayatı, 2012 yılında yayımlanan ilk kitabıyla süslendi. Sonraki senelerde bu ilk göz ağrısına başka kardeşler de katıldı. Bazı yerel ve ulusal dergilerde öykü ve denemeleri yayımlandı. Katıldığı çeşitli öykü yarışmalarında dereceler aldı. İstanbul'da yaşıyor. Bir edebiyat dergisinin editörlüğünü yapıyor ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi radyosunda korku ve fantazya edebiyatı üzerine bir program hazırlayıp sunuyor. Bazı dernek ve kurumlarda 'fantastik kurgu atölyesi' eğitimleri de veren yazar, ESKADER (Edebiyat, Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği) ve FABİSAD (Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği) üyesi, YAZAK (Yazarlık Akademisi Derneği) yönetim kurulu üyesidir.
 • Kübra Nur
  1994 yılının Aralık ayında Van’da dünyaya geldi. Polis bir babanın ve ev hanımı bir annenin ilk çocukları. Babasının mesleği dolayısıyla oldukça fazla şehir gezdi. Hâlâ da yerleşik hayata geçebilmiş değil. Üniversitede endüstri mühendisliği bölümü dördüncü sınıf öğrencisi. 2011 yılından beri çeşitli forumlarda, son üç yıldır da Wattpad platformunda yazdıklarını paylaşıyor. En sevdiği şeyler renkler, kitaplar ve kediler...
 • Maruf Öztoprak
  1987 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk ve orta öğretimini burada tamamladı. Pamukkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’ni bitirdi. Üniversite süresince bir neyzen olarak anılırken, babasının memuriyeti sebebiyle doğduğu kasabadan, büyüdüğü köylerden, tanıştığı insanlardan, yaşadıklarından, gördüklerinden, dinlediklerinden ne kadar çok şey biriktirdiğini fark etti ve yazı serüveni böyle başladı. Yazdığı öyküler birçok öykü yarışmasında derece, çeşitli dergilerde yayımlandı. Yazma serüvenine devam ediyor...
 • Metin Celal
  1961, Ankara doğumlu. ODTÜ petrol mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda öğrenim gördü. Çeşitli yayınevlerinde ve dergilerde yazı işleri müdürü olarak çalıştı. EDİSAM edebiyat ve ilim eserleri sahipleri meslek birliği başkanlığı yaptı. Parantez Yayınları’nın yöneticisi ve Türkiye Yayıncılar Birliği başkanı. Dört şiir, iki eleştiri kitabı, iki romanı ve birçok derleme, antoloji çalışmaları yayımlandı.
 • Nefise Serra
  1985'te Edirne'de doğdu. İlk hikâyesini on altı yaşında yazdı. Onsekiz yaşına kadar Edirne'de yaşadı. Marmara Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Halen MEB'de öğretmen olarak görev yapıyor. Elazığ'da yaşıyor. Evli ve iki çocuk annesi...
 • Nil Esra Başaran
  1977 yılında İstanbul'da doğdu. Yazmaya ortaokul yıllarında başladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünde tamamladı. Halen aynı üniversitede Yabancı Diller Yüksekokulu'nda öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Evli ve bir kız annesi... Düş, gerçek, doğa ve müziğin koridorlarında geziniyor çocukluğundan beri. Ve kalemle devam ediyor yolculuğuna. Hayatın kalbinde sakladığı sesi arıyor belki de...
 • Oğuzhan Çelebi
 • Ömer Sevinçgül
  Yazar olmaya lise yıllarında karar verdi. Genç okurlara hitap eden eserleri sebebiyle “gençlik kitapları yazarı” olarak tanındı. Denemeleri, öyküleri çeşitli edebiyat dergilerinde yer aldı. Bir kamu kurumunda on yıl mühendis olarak çalıştı. 1996 yılında Modern Kültür Merkezi’ni kurdu. Bir grup lise ve üniversite öğrencisiyle birlikte Adı Yok Dergisi'ni çıkardı. Televizyon kanallarında sanat, edebiyat ve felsefe konulu gençlik programları yaptı. Yurt içinde ve dışında gençlere dönük kültürel çalışmalara katıldı, seminerler verdi. 2005 yılında Carpe Diem Yayınevi'ni kurdu ve dokuz yıl danışmanlığını yaptı. Genç yazarların gelişimine katkıda bulundu. Kitapları İngilizce, Arnavutça, Boşnakça ve Almanca'ya çevrildi.
 • Payal Dhar
  Bilgisayar teknolojileri ve spor yazarı… Zamanının çoğunu yayınevlerine kitap editörlüğü yaparak geçiriyor. Çalışmadığı zamanlarda, onu başını bir kitaba gömmüşken veya web sitesi üzerinde çalışırken ya da bilgisayar oyununda kötülere karşı koyarken görebilirsiniz. Delhi’de yaşıyor, ama ‘sonsuzluk şehri’ne taşınmak istiyor.
 • Salih Uyan
  1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan yazar, üniversitede önce İngilizce Öğretmenliği, sonra Sosyoloji bölümlerinden mezun oldu.Eğitimin farklı kademelerinde öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı. Çeşitli yayın organlarında eğitim üzerine makaleler yazdı. Eğitim teknolojileri ve uzaktan eğitim alanlarında da özel çalışmalar yaptı.2000 yılında Türkiye’nin ilk Altın Örümcek ödüllü İngilizce eğitim platformu olan “dersimizingilizce.com” sitesini kurdu. Ulusal ve uluslararası birçok eğitim teknolojileri konferansına konuşmacı olarak katılan yazar, halen bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir.Özel bir eğitim kurumunda yönetici olarak çalışan ve ulusal bir gazetede eğitimle ilgili köşe yazılarına devam eden yazar, evli ve iki çocuk babasıdır.
 • Seçil Çömlekçi
  1987 yılında İzmir’de, kordon bağının boynuna dolanması sonucunda ölümden dönerek doğdu. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni bitirdi. Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Ulusal televizyon kanalları için skeçler ve dizi senaryoları yazdı. 2013-2014 yıllarında İstanbul Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yazar Öğretmenler” projesi kapsamında ortaokul ve liselerde seminerler verdi. Halen Beykoz’da engelli çocuklara özel eğitim veren bir okulda öğretmenlik yapıyor. Aynı zamanda mizah içerikli senaryo ve kitaplar yazamaya devam ediyor. Çünkü hayat ona yıllar önce şunu öğretti: Mizah acılarla baş etmek için en iyi yöntemdir.
 • Seda Şener
  Mevsimlerden kıştı. Hava soğuk, karlı ve düşündürücüydü. Bu kitabın yazarı o gün doğdu. Büyüyünce bir ağaç olmak isterdi. Biraz pış pış biraz eee eee derken büyüyüverdi. Okullar okudu, onlardan sıkıldı sonra bazı başka okullar okudu. Ve sonunda aradığını buldu. Bir hayalet avcısı oldu. Her sabah evden 'otizm' denen bir hayaleti yakalamaya çıkıyor şimdi. Bisiklet sürmeyi, yüzmeyi, kitapları yani tüm güzel şeyleri sevdi. Bisiklet ona yaraizi, yüzmek deniz tuzu ve kitaplar ise beyaz atlı bir prens verdi. Prensle evlendiği zaman prenses olacağını sanırdı. Ama o meyveleri Feride,Mahir ve Kenan olan bir ağaç oluverdi.
 • Selcen Yüksel Arvas
  Dünyayı gezmek ümidiyle okuduğu Boğaziçi Üniversitesi mütercim-tercümanlık Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu. Beklentisinin aksine, uzun süre iki metrekarelik bir odada can sıkıcı çeviriler yaptı. Davlumbazı davul fırın, dübeli duvar delme makinesi sandığı bir dönemde teknik çevirmen olarak anıldı. Bir süre sonra şansı döndü; çocuk ve gençlik kitaplarının eğlenceli dünyasına girdi. Artık ikizler burcundaki ikizlerinden arta kalan zamanlarda yalnızca çocuklar ve gençler için çeviriyor ve yazıyor.
 • Simuzer Yazıcı
  1976 Trabzon doğumlu. Tekstilci bir ailenin çocuğu olduğu için, küçük yaşlardan itibaren bu alana ve sanatın birçok alanına ilgi duydu. Tasarım eğitimini Lasalle International Academy’de aldı. Birkaç yıl aile şirketinde, yedi yıl da başka bir firmada tasarımcı olarak çalıştı. Daha sonra ortağıyla birlikte kendi tasarım firmasını kurdu ve halen burada çalışmaya devam ediyor. Aynı zamanda kişisel gelişim uzmanı. Bu alanda çeşitli seminerler verdi. Ulusal bir radyoda sekiz yıl radyo programı ve özel bir kanalda televizyon programları hazırlayıp sundu. Fotoğraf çekmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seviyor. Hasan Çelebi’nin talebesi Fatma Zehra Ülker’den meşk dersleri alıyor. Bir kız çocuğu annesi. İstanbul’da yaşıyor.
 • Yusuf Efe Göçer
  16 Temmuz, Mersin doğumlu. Liseden, bilgisayar programcılığı bölümünden mezun oldu. Mahallede top oynayan bir çocukken bile sinema, televizyon, edebiyat merakı vardı. Bu tutkusunun peşinden gidip 2013 yılında sosyal medyaya ilk adımını attı. Sosyal medyadaki hesaplarıyla yüzbinlerce takipçiye ulaştı. Paylaşımları, videoları milyonlarca izlenme sayısına ulaştı. 2017 yılında ilk kitabını yayınladı. Genç topluluklara konferanslar verdi. Birçok sosyal sorumluluk projesine katıldı. Halen, Mersin Üniversitesi’nde işletme bölümü öğrencisi. Okuyor, yazıyor, sürekli çalışıyor, durmak nedir bilmiyor...
Back To Top