skip to Main Content
A
B
E
K
M
O
Ö
S
Y
 • Adem Dönmez
  Yıldız Teknik Üniversitesi’nde kimya mühendisliği okudu ama “cümle mühendisi” oldu. Çeşitli dergilerde hikâyeleri yayınlandı, yayın kurullarında bulundu. Gazetelerin kitap ekleri için tanıtım yazıları hazırladı. Tam bir gezgin olarak karayolu ile gerçekleştirdiği İran, Pakistan, Hindistan ve Nepal yolculuğu seksen gün sürdü. İlk kitabı 2010 yılında yayınlandı. 2011 yılında “Kahramanım Olur musun?” isimli kitabı ulusal bir roman yarışmasında ikincilik ödülü aldı. İstanbul Başakşehir’de “İdeal Gençlik Merkezi” projesini hazırladı ve hayata geçirdi. Gençlere “Yaşam Becerileri” eğitimleri verdi. 2015-2017 arasında İBB Kültür etkinlikleri kapsamında gençlerle yazarlık ve kurgu atölyeleri yaptı. 2015 yılı başında, toplumsal ilişkilerimizi ve duygularımızı farklı bir üslupla ele aldığı, “Ver Bana Düşlerimi” isimli romanı yayınlandı. MÜSİAD’da, Kültür ve Yayın Yöneticisi olarak çalıştı. Çerçeve Dergisi ve erdemlihayat.com internet sitesinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. 2015 yılında MÜSİAD Kurumsal tarihini anlatan “25 Yılın Hikâyesi” isimli kitabı yazdı. 2017 yılı itibariyle DEİK-Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunda çalışmaya başladı. Daha yapacak çok işi var. Elif’in eşi, Zeynep Reyyan ve Civanmert’in babası… Halen İstanbul’da yaşıyor, yazıyor, okuyor, düşünüyor, düşlüyor ve geziyor. Ama yavaşça…
 • Bekir Sert
  1985 yılında Konya Beyşehir’de doğdu. Selçuk Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Üniversiteden mezun olduktan sonra Niğde’de ve Şanlıurfa’da dört yıl öğretmenlik yaptı. Canı gibi sevdiği öğrencileri oldu. Birbirinden güzel dostluklar kurdu, hayat hikâyeleri dinledi. İlk kitaplarını fantastik roman üçlemesi olarak yazdı. Kitapları genç okurlar tarafından beğenildi ve tavsiye edildi. 2010 yılında evlendi. Eşiyle birlikte Norveç’te yaşıyor ve yeni romanı üzerinde çalışıyor.
 • Bilge Göksu
  1977 doğumlu. Mühendislik eğitimi aldı, ama üniversite yıllarında edebiyata sevdalandı. Bu nedenle, mezun olduktan sonra yayıncılığa yöneldi. Arkadaşlarıyla bir edebiyat dergisi çıkarmaya başladı. Uzun yıllar derginin editörlüğünü yaptı. Bir yayınevi kurdu, şiir ve hikâye kitapları yayımladı. Yazıları çeşitli gazete ve dergilerde yayımlandı. Radyo ve televizyon programları hazırladı, kitap projeleri çalıştı. İstanbul’da yaşıyor, okumaya, öğrenmeye, yazmaya devam ediyor…
 • Büşra Nebati
  1988 yılında İstanbul’da somurtkan insanlara tepki olarak doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. Hiçbir dergi veya gazetede yazıları yayınlanmadı. Bütün hayatını odasında günlüğüne yazı yazarak geçirdi. Sonunda internette yazmaya karar verip, yayıncıların dikkatini çekmeyi başardı. Şimdilerde herkesin çok seveceği bir kitabın yazarı olmayı hayal ediyor.
 • Evelyn Elsaesser
  İsviçre’de doğdu. Uzun yıllar Cenevre’de yaşadı. Ömrünün önemli bölümünü ölüm deneyimini bizzat yaşamış olan insanlar üzerine yaptığı çalışmalara adadı Bu alanda Avrupa’nın önde gelen uzmanlarından biri oldu. Tüm dünyada çok sayıda konferanslar verdi. Bilimsel araştırma kuruluşlarında koordinatörlük yaptı. Yazdığı bilimsel makaleler dışında romanlarında da bu konuyu esas aldı. Halen bu alanda Cenevre Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam ediyor.
 • Kayahan Demir
  1988 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik ve çift anadal olarak Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümlerinden mezun oldu. Yanı sıra Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde de okudu. Lise yıllarına dayanan yazın hayatı, 2012 yılında yayımlanan ilk kitabıyla süslendi. Sonraki senelerde bu ilk göz ağrısına başka kardeşler de katıldı. Bazı yerel ve ulusal dergilerde öykü ve denemeleri yayımlandı. Katıldığı çeşitli öykü yarışmalarında dereceler aldı. İstanbul'da yaşıyor. Bir edebiyat dergisinin editörlüğünü yapıyor ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi radyosunda korku ve fantazya edebiyatı üzerine bir program hazırlayıp sunuyor. Bazı dernek ve kurumlarda 'fantastik kurgu atölyesi' eğitimleri de veren yazar, ESKADER (Edebiyat, Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği) ve FABİSAD (Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği) üyesi, YAZAK (Yazarlık Akademisi Derneği) yönetim kurulu üyesidir.
 • Kolektif -
 • Metin Celal
  1961, Ankara doğumlu. ODTÜ petrol mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda öğrenim gördü. Çeşitli yayınevlerinde ve dergilerde yazı işleri müdürü olarak çalıştı. EDİSAM edebiyat ve ilim eserleri sahipleri meslek birliği başkanlığı yaptı. Parantez Yayınları’nın yöneticisi ve Türkiye Yayıncılar Birliği başkanı. Dört şiir, iki eleştiri kitabı, iki romanı ve birçok derleme, antoloji çalışmaları yayımlandı.
 • Oğuzhan Çelebi
  26 Haziran günü Kırıkkale’de doğdu. Üç ayrı üniversiteye kaydoldu, ikisine hâlâ başlayamadı. Kamu yönetimi bölümünde okuyor ve kamuda teknik görevli olarak çalışıyor. İlk olarak amatör bir internet dergisinde şiirleri yayınlandı. Yazmaya yıllar önce bir internet dergisinde başladıysa da asıl kalplere yazmaya eşiyle tanıştığı o gün başladı. Instagram’da ‘Bir Güzel Adam’ adıyla açtığı sayfası kısa sürede yüz bini aşan takipçi kitlesine ulaştı. Yazıları on binlerce kişi tarafından paylaşıldı ve üç milyondan fazla yayınlanma ve okunma aldı. Yaşam koçluğu eğitimi aldı. Bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor ve manevi gelişim ile ilgili çalışmalar yapıyor. Bir dönem profesyonel at biniciliği ve eğitmenliği eğitimi verdi. Allah’ın sessiz kullarıyla konuşmayı da bu dönemde öğrendi. Bir doğasever, fotoğrafçı ve umut vaat eden genç bir yazar... Hayalleri ve duaları daima kalbinde... Halen yazıyor, okuyor, düşünüyor ve çabalıyor...
 • Ömer Sevinçgül
  Yazar olmaya lise yıllarında karar verdi. Genç okurlara hitap eden eserleri sebebiyle “gençlik kitapları yazarı” olarak tanındı. Denemeleri, öyküleri çeşitli edebiyat dergilerinde yer aldı. Bir kamu kurumunda on yıl mühendis olarak çalıştı. 1996 yılında Modern Kültür Merkezi’ni kurdu. Bir grup lise ve üniversite öğrencisiyle birlikte Adı Yok Dergisi'ni çıkardı. Televizyon kanallarında sanat, edebiyat ve felsefe konulu gençlik programları yaptı. Yurt içinde ve dışında gençlere dönük kültürel çalışmalara katıldı, seminerler verdi. 2005 yılında Carpe Diem Yayınevi'ni kurdu ve dokuz yıl danışmanlığını yaptı. Genç yazarların gelişimine katkıda bulundu. Kitapları İngilizce, Arnavutça, Boşnakça ve Almanca'ya çevrildi.
 • Salih Uyan
  1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan yazar, üniversitede önce İngilizce Öğretmenliği, sonra Sosyoloji bölümlerinden mezun oldu.Eğitimin farklı kademelerinde öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı. Çeşitli yayın organlarında eğitim üzerine makaleler yazdı. Eğitim teknolojileri ve uzaktan eğitim alanlarında da özel çalışmalar yaptı.2000 yılında Türkiye’nin ilk Altın Örümcek ödüllü İngilizce eğitim platformu olan “dersimizingilizce.com” sitesini kurdu. Ulusal ve uluslararası birçok eğitim teknolojileri konferansına konuşmacı olarak katılan yazar, halen bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir.Özel bir eğitim kurumunda yönetici olarak çalışan ve ulusal bir gazetede eğitimle ilgili köşe yazılarına devam eden yazar, evli ve iki çocuk babasıdır.
 • Selcen Yüksel Arvas
  Dünyayı gezmek ümidiyle okuduğu Boğaziçi Üniversitesi mütercim-tercümanlık Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu. Beklentisinin aksine, uzun süre iki metrekarelik bir odada can sıkıcı çeviriler yaptı. Davlumbazı davul fırın, dübeli duvar delme makinesi sandığı bir dönemde teknik çevirmen olarak anıldı. Bir süre sonra şansı döndü; çocuk ve gençlik kitaplarının eğlenceli dünyasına girdi. Artık ikizler burcundaki ikizlerinden arta kalan zamanlarda yalnızca çocuklar ve gençler için çeviriyor ve yazıyor.
 • Simuzer Yazıcı
  1976 Trabzon doğumlu. Tekstilci bir ailenin çocuğu olduğu için, küçük yaşlardan itibaren bu alana ve sanatın birçok alanına ilgi duydu. Tasarım eğitimini Lasalle International Academy’de aldı. Birkaç yıl aile şirketinde, yedi yıl da başka bir firmada tasarımcı olarak çalıştı. Daha sonra ortağıyla birlikte kendi tasarım firmasını kurdu ve halen burada çalışmaya devam ediyor. Aynı zamanda kişisel gelişim uzmanı. Bu alanda çeşitli seminerler verdi. Ulusal bir radyoda sekiz yıl radyo programı ve özel bir kanalda televizyon programları hazırlayıp sundu. Fotoğraf çekmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seviyor. Hasan Çelebi’nin talebesi Fatma Zehra Ülker’den meşk dersleri alıyor. Bir kız çocuğu annesi. İstanbul’da yaşıyor.
 • Yusuf Efe Göçer
  16 Temmuz, Mersin doğumlu. Liseden, bilgisayar programcılığı bölümünden mezun oldu. Mahallede top oynayan bir çocukken bile sinema, televizyon, edebiyat merakı vardı. Bu tutkusunun peşinden gidip 2013 yılında sosyal medyaya ilk adımını attı. Sosyal medyadaki hesaplarıyla yüzbinlerce takipçiye ulaştı. Paylaşımları, videoları milyonlarca izlenme sayısına ulaştı. 2017 yılında ilk kitabını yayınladı. Genç topluluklara konferanslar verdi. Birçok sosyal sorumluluk projesine katıldı. Halen, Mersin Üniversitesi’nde işletme bölümü öğrencisi. Okuyor, yazıyor, sürekli çalışıyor, durmak nedir bilmiyor...
Back To Top